Doradztwo biznesowe i prawne – unikalne połączenie rozwiązań, które zyskują na znaczeniu

Doradztwo biznesowe i prawne – unikalne połączenie rozwiązań, które zyskują na znaczeniu

Doradztwo biznesowe i prawne – unikalne połączenie

Żyjemy w nadzwyczajnie dynamicznym i stale zmieniającym się otoczeniu. Wielu badaczy wskazuje na ponadprzeciętną zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity), a w innym ujęciu na kruchość, niepokój, nielinearność i niezrozumiałość (brittle, anxious, non-linear, incpreceptible). To sprawia, że pojawiają się opinie, iż w tzw. nowej normalności nic nie będzie takie samo jak przedtem, i raczej nie wrócimy do „dawnych czasów”.

U progu trzeciej dekady XXI wieku wiadomo już, że zmieniające się trendy gospodarcze i wymagania prawne sprawiają, że zwiększone stają się potrzeby przedsiębiorców oraz inwestorów. Konieczność rozwiązywania coraz bardziej skomplikowanych problemów biznesowych, wymaga analizy przy udziale różnych specjalistów, i z różnych punktów widzenia. Jako przedsiębiorca i/lub inwestor potrzebujesz coraz więcej danych i wsparcia dla podejmowania właściwych decyzji biznesowych i budowania przewagi konkurencyjnej.

Łączenie wiedzy i wspólne budowanie

Połączenie wiedzy z zakresu finansów, przepisów prawa, kadr i płac i efektywnego zarządzania procesami w przedsiębiorstwie stanowi klucz do sukcesu. Mam wielki szacunek do liczb ale dziś przedsiębiorcy nie potrzebują tylko samych liczb w postaci wysokości kwoty danego podatku, np. VAT. W sytuacji gdy przepisy są niejasne, nieprecyzyjne, a sytuacja często się zmienia i bezpośrednio uderza lub wpływają na Twój biznes, tak jak np. lockdowny czy zamykanie granic. Również w zakresie dotyczącym tarcz antykryzysowych. Konieczność szerszego i częstszego doradztwo biznesowego wymusza również np. brak pewności i stałości rozwiązań podczas wprowadzania Nowego Ładu. Bardzo często sami księgowi nie potrafią wytłumaczyć rozbieżności czy poradzić sobie ze zmianami, jakie występują w aktach prawnych. Tutaj z pomocą przychodzi doradca biznesowy, który idealnie odpowiada na potrzeby Klientów.

Jakie rozwiązania dla efektywnego prowadzenia biznesu ?

Współcześnie jako przedsiębiorca potrzebujesz jak największą ilość odpowiednio uporządkowanych danych, które mają ułatwiać sprawne i efektywne prowadzenie biznesu. Regularne dostarczanie istotnych i wartościowych danych finansowych, analiz prawnych, trendów gospodarczych oraz analiz zarządczych w zmieniającej się sytuacji biznesowej pozwala na szybszą i skuteczniejszą reakcję, tak abyś mógł dynamicznie podejmować decyzje i unikać utraty płynności finansowej. Działam w zależności od potrzeb, np. doradzam, koryguję, identyfikuję, odciążam, wprowadzam nowe pomysły i rozwiązania. Wspieram Ciebie w rozwoju Twojego biznesu abyś uzyskał przewagę konkurencyjną.

Powrót do wszystkich wpisów